3 must-haves novopečené maminky

24.03.2023

Když jsem byla těhotná, tak se v mém okolí vyskytl takový nešvar - dávat mi nevyžádané rady. Takže nechci dělat to samé:-) ale nedá mi to....u tří věcí, které jsem si pořídila opravdu nelituji.
A tak, když se mě nastávající maminka zeptá, doporučuji tyto 3 věci:

Bez jakékoliv spolupráce s kýmkoliv, pouze na základě své skvělé zkušenosti, jsou tou skvělou věcí stříbrné kloboučky silverette. Tyhle malé antiseptické kloboučky se dávají na prsa mimo kojení a urychlují hojení bradavek. Ty totiž dostanou první měsíc řádně zabrat. Manžel pořád nechápal, takže jsem mu to vysvětlila tak, že si musí představit, jako by ho někdo po bradavkách tahal po takovém tom ostrém koberci s krátkým chlupem. Minimálně půl hodiny. A opakovat každé 3 hodiny. Prostě malé miminko s horší technikou sání mi způsobovalo bolesti, že se mi kroutily palce u nohy...

No a když jsem po šestinedělí tyhle pocity svěřovala kamarádce, která měla mimčo o trochu starší, tak mi říká - zítra Ti něco přivezu. Stříbrné kloboučky silverette mi pomohly do 2 dnů zahojit všechny rány na těle a do týdne i ty na duši a kojení jsme si konečně užívali se synem oba.

Druhou věcí, kterou doporučuji, je nosící triko NuRoo. To jsem si objednala okamžitě po porodu druhého dítěte. Viděla jsem, že dcera se ráda mazlí a je hodně kontaktní a já věděla, že naučit se vázat šátek s takovým malinkatým miminkem (2,5kg) nezvládnu. Takže šup s ní do kapsy a měla jsem ruce volné pro staršího syna, sebe, domácnost. Měla jsem ho 3 měsíce a moc mi pomohlo přežít kolikovou chvilku od 20:00 do 22:00. Přes den jsme s mimčem v kapse vyrazili i párkrát ven, vyvenčit psa, rychlý nákup ...Fakt perfektní věc, která mi pak i dodala odvahu naučit se si ten šátek uvázat.

Třetí a poslední věc je kojící polštář. Protože špatný posez u kojení způsobuje dost výrazné bolení zad. Auuu. Takže bolí bradavky, záda, kojení prostě ze začátku vypadalo jako nadlidský úkon. A s druhým dítětem už jsem věděla, že takovou tu nudli, navíc vycpanou šustícíma kuličkama fakt nechci. Hledala jsem svůj ideální kojící polštář. A nenašla. Takže jsem si ho ušila. A byl tak skvělý, že si ho "půjčila" ségra pro svoje kojení s mimi a nějak mi ho nechtěla vrátit. Inu, nacpala jsem se s tím břichem za šicí stroj znovu a ušila KOJOSLONA II. Tenhle název se u nás uchytil, stejně jako slon, který byl kromě kojení super i na polohování mimča. Shrnula bych to asi tak: co si neuděláš, to nemáš:-D