3. trimestr

12.04.2023
Tak a je to tu....3. trimestr klepe na dveře. Možná si říkáš, spousta času...jenže...ono dělat pak všechno s tím největším bříškem, to nechceš. Nebo alespoň já to tak nechtěla.

3. trimestr jsem pojala jako přípravu a připravovala jsem všechno - svoje tělo, mysl, domácnost a syna.

O tělo jsem se starala sádlem (nesoleným, na břicho proti striím, náš pes to mazání miloval:-) Pak jsem jedla datle. Věděli jste, že 6 datlí denně docela významně ovlivní to, jestli začnete rodit přirozeně? Vědecké výzkumy potvrzují nejen to, ale také lepší hojení a další benefity pro těhulky. Takže od nějakého 33.tt jsem na nákupní seznam manželovi pravidelně psala DATLE!

Maliníkový čaj jsem pila hodně během prvního těhotenství.  Při druhém mi po jeho popíjení regulérně vždy začali poslíčci...takže jsem ho moc často nepila😇.
Moje mysl potřebovala pravidelnou nálož afirmací a oslavu Blessingway.  Tu jsem (bohužel) stihla jen částečně,  protože dcera se rozhodla narodit před termínem. Ale tak červená nitka proběhla, spálení obav, meditace, korálky....to nejdůležitější jsem zvládla 💪.
Domácnost jsem, sice svým šnečím tempem, ale důkladně, vzala z gruntu, protože jsem věděla, ze další dva roky jí budu trochu zanedbávat. Mrazák jsem plnila vývary a dalším jídlem, které bylo vhodné k zamražení (těsto na banánové lívance, masové kuličky, omáčky)
No a příprava na porod se týkala i našeho syna. Hodně jsme si s ním o příchodu sestřičky povídali. Dnes viděno zpětně, jsem ráda, že jsme tady přípravu nepodcenili. Všechny aktivity, které nám v tomto směru pomohly, jsem sepsala do eBook Kámoši na celý život.

A než jsem se rozkoukala, 3. trimestr fuč a dcera byla konečně s námi👨‍👩‍👧‍👦.